Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II (02.04.2006 Rybnik)

Anonim (niezweryfikowany) ndz., 04/02/2006 - 20:01

Obchody pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II rozpoczną się w Rybniku w niedzielę wieczorem. Od godz. 19., przy pomniku papieża, obok bazyliki pw. św. Antoniego, czuwać będą harcerze z rybnickiego hufca ZHP. Godzinę później w bazylice rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Ojca Świętego, z oprawą muzyczną orkiestry kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku. O 21. rozpocznie się Apel Jasnogórski.

Orkiestra smyczkowa Filharmonii Rybnickiej wykona "Adagio na smyczki" Samuela Barbera oraz "Arię na strunie g" Jana Sebastiana Bacha. Wiersze Karola Wojtyły recytować będzie Tomasz Koźlik, a wiersze ks. Jana Twardowskiego i ks. Jerzego Szymika - Magdalena Michel i Wioletta Pietrasik z młodzieżowego zespołu teatralnego Teatru Ziemi Rybnickiej. Wystąpi też chór Bel Canto z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich, który wykona pieśń "O ziemio polska". To tekst Jana Pawła II z muzyką Juliusza Łaciuka.

O godz. 21.35 rozpocznie się cicha modlitwa. Dwie minuty później, czyli w godzinę śmierci Jana Pawła  II, odezwą się dzwony bazyliki. O 21.45 bazylika zaprasza na wspaniały koncert, "Stabat Mater" Giovanniego Battisty Pergolesiego. Zaśpiewają: Iwona Socha (sopran), Joanna Ciupa (alt) oraz chór Bel Canto, przygotowany przez Lidię Marszolik. Grać będzie orkiestra smyczkowa Filharmonii Rybnickiej im. Braci Szafranków, pod dyrekcją Jana Wincentego Hawela.

Tags: