Zachęcamy wszystkich melomanów, którym na sercu leży los Filharmonii Rybnickiej do przekazywania 1% podatku.
Dziękujemy także wszystkim, którzy wspierali nas do tej pory.
Środki dotychczas zebrane od Państwa przyczyniły się do powstania cyklu koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży „Filharmonia jest dla Ciebie”, którego celem jest krzewienie wrażliwości muzycznej wśród najmłodszych naszych słuchaczy.
KRS 0000003278
Towarzystwo Muzyczne im.Braci Szafranków w Rybniku
KONTO 67 1050 1344 1000 0004 0237 5554 ING Bank Śląski o/ Rybnik
Sinfonicando (17.02.2015r.) - Odwołane
Aktualizacja:
Bardzo nam przykro, ale koncert Sinfonicando został odwołany z przyczyn od nas niezależnych.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sinfonicando jest projektem długo oczekiwanym przez publiczność. Połączenie tradycyjnych, namiętnych, latynoamerykańskich boler, ze szlachetnym brzmieniem orkiestry symfonicznej jest pomysłem niezwykłym i unikalnym na europejskim rynku. Sinfonicando to opowieść o czasach pięknych pieśni miłosnych. To opowieść o Kubie, Meksyku, Argentynie czy Kolumbii, o jej ludziach, ich temperamencie i uczuciach. Bolera są ukochaną muzyką Latynosów. To w nich wyrażają swoje pragnienia, uniesienia i smutki. Sinfonicando odkrywa przed publicznością prawdziwe latynoskie sekrety, zamknięte w słowach i dźwiękach, a orkiestra symfoniczna dodaje każdej z tych melodii niezwykle kolorowej i niespotykanej, pięknej oprawy.
MAGDA NAVARRETE – jest polskim prekursorem stylu „retro latino”, jedną z niewielu osób docenionych przez latynoamerykańskich krytyków muzycznych, którzy uznali za absolutnie zjawiskowe jej łączenie boler z lat 20. z nowymi brzmieniami. Śpiewa od 9. roku życia, doskonaląc wciąż swój warsztat i szukając nowych inspiracji. Od dziesięciu lat rozwija swą twórczość głównie w nurcie muzyki latynoamerykańskiej i flamenco. Jako jedyna w Polsce śpiewa bolera i flamenco na najwyższym, światowym poziomie. Dzięki wielokrotnym podróżom do Ameryki Łacinskiej miała okazję pracować z najwybitniejszymi gwiazdami boler latynoamerykańskich, m.in.: Estellitą del Llano czy Victorem Hugo.
Jej wieloletnia, artystyczna praca zaowocowała płytą pt. „Chilli”, którą w 2007r. nagrała ze swoim zespołem Noche de Boleros. Jej singiel w duecie ze Staszkiem Soyką to prawdziwa perełka – pokrętna, latynoska interpretacja „Uciekaj moje serce”.
NOCHE DE BOLEROS – prowadzi swoistą grę z tradycyjnym bolerem, dziś trochę zapomnianym stylem muzyki Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. „Odkurza” stare melodie Ameryki Łacińskiej i nadaje im świeży, nowoczesny wymiar. Noche de Boleros wypracowało sobie oryginalny styl, podziwiany przez krytyków na całym świecie. Zespół tworzy siedmiu profesjonalnych muzyków z Ameryki Łacińskiej i Polski. Przewodnikiem po ich podróży muzycznej jest bolero. Zespół czerpie bowiem z tradycji, ale proponuje zarazem jej nowoczesne brzmienie. Miesza style i rytmy, co w efekcie daje lekko pikantną miksturę, której można „skosztować” słuchając ich debiutanckiej płyty „Chilli”.
WIESŁAW PIEREGORÓLKA – Kompozytor, aranżer, producent. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat, przechodząc kolejne stopnie muzycznych kwalifikacji. Jako student kompozycji i aranżacji na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach inicjuje powstanie big-bandu, który uznany zostaje wkrótce za jedyną prawdziwie jazzową orkiestrę w Polsce. Pisze i nagrywa głównie orkiestrową muzykę jazzową, ale nie stroni też od lżejszej muzy. Nie jest mu obca piosenka. Wraz ze swą orkiestrą inicjuje w ramach opolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki cykl koncertów monograficznych. Kilkakrotnie pełni rolę dyrektora muzycznego tego festiwalu. W gronie współpracujących z nim artystów można znaleźć przedstawicieli wszystkich pokoleń świata jazzu, teatru, filmu i estrady. W 1995 roku związuje się z wytwórnią fonograficzną Universal Music Polska, gdzie pełni stanowisko dyrektora artystyczno-repertuarowego. Z jego to incjatywy zespół rockowy zrealizował pierwszy taki w Polsce projekt fonograficzny z udziałem orkiestry symfonicznej.
Źródło: http://www.rck.home.pl/