Zachęcamy wszystkich melomanów, którym na sercu leży los Filharmonii Rybnickiej do przekazywania 1% podatku.

Dziękujemy także wszystkim, którzy wspierali nas do tej pory.
Środki dotychczas zebrane od Państwa przyczyniły się do powstania cyklu koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży „Filharmonia jest dla Ciebie”, którego celem jest krzewienie wrażliwości muzycznej wśród najmłodszych naszych słuchaczy.

KRS 0000003278
Towarzystwo Muzyczne im.Braci Szafranków w Rybniku
KONTO 67 1050 1344 1000 0004 0237 5554 ING Bank Śląski o/ Rybnik

Kondolencje

Anonim (niezweryfikowany) śr., 04/01/2020 - 14:39

Rybnik 31.03.2020r.

Szanowna Pani Elżbieta Penderecka

   Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora Krzysztofa Pendereckiego, dla nas - muzyków i animatorów życia muzycznego - niezrównanego autorytetu, człowieka oddanego swej pasji, dzięki któremu polska muzyka współczesna wyznacza trendy i święci triumfy na całym świecie. Wraz z Jego śmiercią skończyła się pewna epoka, ale jesteśmy przekonani, że twórczość Pana Profesora pozostanie ważną częścią światowego dziedzictwa kulturowego. Prowadzona przez Towarzystwo Muzyczne im. Braci Szafranków w Rybniku Filharmonia Rybnicka miała to szczęście i honor wystąpić pod batutą Mistrza w 2014 r. w rybnickiej bazylice św. Antoniego na koncercie z okazji 15-lecia reaktywacji orkiestry. Koncert i spotkanie z Państwem było dla nas wielkim przeżyciem i zapisze się w historii Towarzystwa, orkiestry oraz Miasta Rybnika i regionu.

W imieniu Towarzystwa Muzycznego im. Braci Szafranków w Rybniku , Filharmonii Rybnickiej oraz melomanów regionu rybnickiego składamy najgłębsze wyrazy współczucia

Norbert Prudel-Prezes

Jolanta Sobczak-Smołka- Skarbnik

Antoni Smołka- Dyrektor Filharmonii Rybnickiej