Zachęcamy wszystkich melomanów, którym na sercu leży los Filharmonii Rybnickiej do przekazywania 1% podatku.

Dziękujemy także wszystkim, którzy wspierali nas do tej pory.
Środki dotychczas zebrane od Państwa przyczyniły się do powstania cyklu koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży „Filharmonia jest dla Ciebie”, którego celem jest krzewienie wrażliwości muzycznej wśród najmłodszych naszych słuchaczy.

KRS 0000003278
Towarzystwo Muzyczne im.Braci Szafranków w Rybniku
KONTO 67 1050 1344 1000 0004 0237 5554 ING Bank Śląski o/ Rybnik

KONCERTY EDUKACYJNE 08.12.2016

Anonim (niezweryfikowany) sob., 11/05/2016 - 00:00

Filharmonia Rybnicka kontynuuje rozpoczętą w zeszłym roku działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży szkolnej i zaprasza Państwa na nowe koncerty edukacyjne pt. "Spotkanie z klarnetem", które odbędą się w dniu 08.12.2016r. o godz. 9.30 oraz 12.00. Wystąpią: Filharmonia Rybnicka, Jarosław Praszczałek - dyrygent, Piotr Ptak - klarnet.

Piotr Ptak - ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w klasie klarnetu Mirosława Pokrzywińskiego. Ponadto doskonalił swój warsztat pod kierunkiem takich instrumentalistów, jak Guy Deplus, Guy Dangain, Charles Neidich, Ernesto Molinari, Julian Bliss, Jean Michel Dusard, Patrick Messina, Edvard Brunner, Mieczysław Stachura oraz Andrzej Janicki. Jest laureatem nagród na konkursach muzyki solowej i kameralnej oraz dwukrotnym stypendystą Austriackiego Forum Kultury. Otrzymał również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska". Jako muzyk orkiestrowy grał pod batutą wielu polskich i zagranicznych dyrygentów a byli to m.in. Jerzy Maksymiuk, Jacek Kaspszyk, Antoni Wit, Krzysztof Penderecki, Andrey Boreyko, Massimiliano Caldi czy Rafael Payare. Koncertował w wielu krajach europejskich (m.in. na estradach wiedeńskiego Musikverein i berlińskiego Konzerthaus) oraz w Chinach, Korei Południowej i na Tajwanie. Uczestniczył w nagraniach muzyki symfonicznej i filmowej a niektóre z nich uzyskały nominację do nagrody "Fryderyk". Artysta współpracuje z Filharmonią Narodową, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Sinfonia Viva, Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, Teatrem IMKA, Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka" i Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego. Prowadzi również działalność pedagogiczną w PSM I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie.