Koncert Edukacyjny pt."Z akordeonem przez świat" - 02.03.2018 g.10.00

Anonim (niezweryfikowany) pon., 02/26/2018 - 19:59

Zapraszamy na kolejną tegoroczną odsłonę koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w ramach cyklu "Filharmonia jest dla Ciebie", które rozpoczną 2 marca br. w Teatrze Ziemi Rybnickiej koncertem pt."Z akordeonem przez świat".

Tematem pierwszego koncertu jest akordeon, który kojarzy się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, przede wszystkim z muzyką ludową. Niektórzy uważają, że to instrument amatorski, gorszy i niezbyt atrakcyjny. Nic bardziej mylnego! Akordeon ma bowiem wielkie poczucie humoru i potrafi pobudzić wyobraźnię najmłodszych słuchaczy. Orkiestra Filharmonii Rybnickiej im. Braci Szafranków pod batutą Jarosława Praszczałka oraz solista Rafał Grząka, zaprezentują na koncercie dla małych melomanów, dynamiczne argentyńskie tanga, skoczne polki, subtelne francuskie walczyki oraz dźwiękowe zagadki. Nie zabraknie uśmiechu i dobrej zabawy!

W programie m.in.: Wolfgang Amadeusz Mozart - Divertimento D-dur KV 136 Astor Piazzolla - Libertango Richard Galliano - Opale Concerto Krzysztof Lenczowski - Atom Accordion Quintet Piotr Czajkowski - "Trepak" z baletu "Dziadek do orzechów" Organizatorami koncertu są: Miasto Rybnik, Filharmonia Rybnicka im.Braci Szafranków oraz Teatr Ziemi Rybnickiej.

Bilety do nabycia w kasie Teatru, serdecznie zapraszamy!