Zachęcamy wszystkich melomanów, którym na sercu leży los Filharmonii Rybnickiej do przekazywania 1% podatku.

Dziękujemy także wszystkim, którzy wspierali nas do tej pory.
Środki dotychczas zebrane od Państwa przyczyniły się do powstania cyklu koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży „Filharmonia jest dla Ciebie”, którego celem jest krzewienie wrażliwości muzycznej wśród najmłodszych naszych słuchaczy.

KRS 0000003278
Towarzystwo Muzyczne im.Braci Szafranków w Rybniku
KONTO 67 1050 1344 1000 0004 0237 5554 ING Bank Śląski o/ Rybnik

I Koncert Edukacyjny (04.12.2015r.)

Anonim (niezweryfikowany) ndz., 11/29/2015 - 00:00

AKTUALIZACJA:

Nastąpiła zmiana w terminie rozpoczęcia koncertu, odbędzie się on w piątek - 04.12.2015r. godz.10.00

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   W tym roku Filharmonia Rybnicka zaczyna swoją działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży szkolnej pod wiodącym tytułem "Filharmonia jest dla Ciebie". Koncerty te będą nawiązywać do najlepszych tradycji koncertów edukacyjnych, prowadzonych przez słynnych mistrzów batuty w różnych krajach świata, między innymi do cyklu telewizyjnego "Nie taki diabeł straszny", prowadzonego przez Henryka Czyża, "Young People Concerts", którego gospodarzem był Leonard Bernstein. 

   W całej Polsce koncerty szkolne są organizowane wszędzie tam, gdzie jest miejscowa Filharmonia. To forma obcowania z muzyką klasyczną, przygotowana z myślą o młodzieży szkolnej. Spotkania w filharmonii przybliżają młodzieży świat dźwięków, prezentują bogate instrumentarium. To ważny element edukacji. Koncerty organizowane są  tak, aby w atrakcyjny sposób przybliżyć świat muzyki klasycznej, pobudzić wyobraźnie młodych ludzi i wykształcić wrażliwość muzyczną.


Rozpoczynamy 04.12.2015r. (piątek) o godz.10.00 koncertem dla dzieci z klas 3-6 szkół podstawowych. W tym wydarzeniu udział weźmie nasza Filharmonia Rybnicka pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. 

Zainteresowanych prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za organizacje widowni:

Jolanta Sobczak-Smołka

mail: filharmonia@filharmoniarybnik.pl

Poniżej rozmowa z dyrygentem Sławomirem Chrzanowskim o koncertach edukacyjnych, które prowadzi w Filharmonii Zabrzańskiej: