Zachęcamy wszystkich melomanów, którym na sercu leży los Filharmonii Rybnickiej do przekazywania 1% podatku.

Dziękujemy także wszystkim, którzy wspierali nas do tej pory.
Środki dotychczas zebrane od Państwa przyczyniły się do powstania cyklu koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży „Filharmonia jest dla Ciebie”, którego celem jest krzewienie wrażliwości muzycznej wśród najmłodszych naszych słuchaczy.

KRS 0000003278
Towarzystwo Muzyczne im.Braci Szafranków w Rybniku
KONTO 67 1050 1344 1000 0004 0237 5554 ING Bank Śląski o/ Rybnik

Hendrix Symfonicznie

Anonim (niezweryfikowany) wt., 04/24/2012 - 00:00

W Rybnickim Centrum Kultury 22.04.2012 o godz.18.00 odbył się niezwykły koncert. Znane utwory Jimiego Hendrixa zabrzmiały w zupełnie nowych aranżacjach. Wśród wykonawców usłyszeliśmy orkiestrę Filharmonii Rybnickiej im. Braci Szafranków oraz Leszka Cichońskiego i jego gości. 

Jimi Hendrix - gitarzysta wirtuoz, którego geniusz i sceniczna charyzma na zawsze wyrobiły mu miejsce w panteonie rocka, za życia nie zagrał  swojej muzyki z orkiestra symfoniczną Leszek Cichoński postanowił nadrobić to 40 lat po śmierci idola. Gitarzysta, animator kultury, główny pomysłodawca akcji bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu - Leszek Cichoński, przearanżował dzieła Jimiego Hendrixa. Projekt "Hendrix symfonicznie” to próba stworzenia nowej jakości wiecznie żywych utworów mistrza gitary. Premiera koncertu, która miała miejsce w czasie festiwalu Thanks Jimi 2011 we Wrocławiu zgromadziła w Hali Orbita olbrzymią widownię.

Najbardziej znane hity, jak "Foxy Lady", "Voodoo Child", czy „Hey Joe” w zupełnie nowym, wzbogaconym brzmieniu,  usłyszeliśmy podczas koncertu "Hendrix symfonicznie", który odbył się w Rybnickim Centrum Kultury. Orkiestrę Filharmonii Rybnickiej poprowadził znakomity dyrygent Jerzy Kosek. Wystąpili muzycy współpracujący z Cichońskim: Tomasz Grabowy – bass, Piotr Świętoniowski - keyb., Łukasz Sobolak - drums oraz soliści: Jorgos Skolias – vocal, Łukasz Łyczkowski - vocal i autor projektu

Tags: